Halk tv frekansı, halk tv güncel frekans bilgileri… 2005 tarihinde CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a yakın iş adamları tarafından kurulan günlük siyasi, güncel ve yaşam haberleri başta olmak üzere son dakika gelişmelerini yayınlayan haber kanalıdır.  Halk TV kanalını Smart televizyonunuza yada uydu alıcınıza yüklemek için gerekli olan Türksat frekans bilgileri yazımızın devamında.

Halk TV logo

Halk TV Frekans Bilgileri

  • Uydu : Türksat 4A
  • Frekans : 12422
  • Polarizasyon : V – Dikey
  • Sembol oranı : 27500
  • FEC oranı : 3/4

Hayat TV Uydu alıcısına (receiver) nasıl yüklenir?

Hayat TV kanalını izleyebilmek için çanak anteninizin Türksat 4A uydusu yönünde ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa  ise uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) bölümüne gelin.

Uydu adı kısmınını “Türksat 4A” olarak seçin. Daha sonra bir alt bölümde bulunan frekans kısmına 12422 sayısını girin. Polarizasyon kısmını V – Dikey seçin. Sembol kısmına ise 27500 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir. Bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Hayat TV yayınının FEC oranı 3/4’tür.

Bütün frekans bilgileri doğru girildikten sonra arama tuşuna basarak Hayat TV kanalını uydu cihazınıza ekleyebilirsiniz.

Halk TV Smart Televizyonlara nasıl eklenir?

Samsung Smart TV için Tıklayın

Vestel Smart TV için Tıklayın

Halk TV Frekansı
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir