İthalat yolu ile alınan Samsung LCD/LED televizyonların bir çoğunda Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır. Televizyonunuzda Türkçe dil seçeneği olmaması can sıkıntısı bir durum olsa gerek. Öncelikle televizyonu fabrika ayarlarına alıp Servis menüsünden Türkiye seçeneği olup olmamasına bakın. Eğer yok ise, aşağıdaki adımları sırasıyla yaparak Samsuns TV ye Türkçe dil seçeneğini ekleyebilirsiniz.

samsung smart tv

 • Samsung TV’yi açın kumanda üzerinde sırasıyla Mute-1-1-9 ve Enter (ok) tuşlarına basın. Ekrana gelen menüden Hotel Mode kısmını On olarak ayarlayın ve televizyonu kapatın.
 • Televizyon kapalı durumdayken kumanda üzerinde –  İnfo – Menü – Mute- Power(Açma/Kapama) tuşlarına sırası ile basın. Televizyon açılıp Servis Menüsü karşınıza çıkacaktır.
 • Servis menüsünde Control – Hotel Option seçeneğinin içinde bulunan Clone TV on USB seçeneğine tıklayın. Daha sonra uzaktan kumanda üzerinde geri gitme tuşuna basarak Servis menüsü ana sayfasına gelin ve oradan Option seçeneğine girin. Local set aktif olduğunu göreceksiniz ve EU_Only yazan yerden EU_All seçeneğini bulun ve televizyonunuzu kapatın.
 • Televizyonu açın ve kumanda üzerinde sırasıyla Mute-1-1-9 ve Enter (ok) tuşlarına basın. Ekrana gelen menüden Hotel Mode kısmını Of olarak ayarlayın ve televizyonu kapatın.
 • Tekrardan televizyonu açın ve Menü Dil Seçenekleri bölümünden Türkçe dilini bulup işaretleyin.

Not: Yukarıdaki adımların dışında herhangi bir işlem yapmayınız. Aksi taktirde televizyona zarar verebilirsiniz.

Samsung TV’lerde Menüyü Türkçe Yapma Yöntemi

Samsung TV’lerde Menüyü Türkçe Yapma Yöntemi” üzerine 3 düşünce

 • 9 Ekim 2019, 02:00
  Kalıcı bağlantı

  Bilginiz için teşekkürler ama benim tv de mute119power yaptıktan sonra hospitality mode çıkıyo on moduna alıyorum. Tv kapatıp 2. İşlemleri yaptığımda tekrar bi menü açılmıyo diğer işlemlerin hiç birini yapamıyorum yani.tv 2016 model.

  Cevapla
  • 20 Eylül 2020, 17:54
   Kalıcı bağlantı

   Atakan bey bende de aynı
   Sorunu Çözebildinizmi
   çözdüyseniz nasıl bilgi verirseniz sevinirim.
   Menüyü Türkçe yapamadım

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir