LCD, LED veya Smart TV’lerde sıkça rastlanan “ses var görüntü yok” problemine neden olan sorunları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.  LG, Samsung, Vestel, Arçelik, Beko, Awox, Grundig, Philips, Sony, SEG,  Axen vs. marka televizyonlarda ses var görüntü yok sorunu aynı arızalardan kaynaklanmaktadır. 

Öncelikle uydu cihazı kullanıyor ve “ses var görüntü yok” sorunu yaşıyorsanız; televizyon ile uydu alıcısı arasındaki scart yada hdmı kablosundan kaynaklı olabilir. Scart yada HDMI kablo değişerek sorunun çözülüp çözülmediğini test edin. Smart tv kullanıyorsanız eğer, televizyona ışık tutun. Alt tarafta ekran görünüyor ise; “LED paneli” yani aydınlatma sistemi arızalı demektir.

TV TAMİRİ

Tamamen ekran görüntüsü alt tabakada yok ise; bunun bir kaç nedeni vardır. Bunlar;

Board arızası; Televizyonun görüntü kalitesini düşürdüğü gibi, görüntüyü komple ortadan kaldırabilmektedir.

İnverter kart arızası; Ses var görüntü yok arızasının nedenlerinden biridir. Görüntünün ortadan kalkmasına ve televizyon ekranın hiçbir şekilde tepki vermemesine neden olabilir. Yada ürüne gelen elektriğin düzensiz olmasından kaynaklanan bir arızadır. Bu durumun gerçekleşmesi, ses var görüntü yok sorununu da beraberinde getirmektedir. 

Televiyonda “ses var görüntü yok” sorununu evde kendi imkanlarınız ile çözmeniz imkansız. Bizimle iletişime geçerek en sağlıklı bilgiyi alabilirsiniz.

Televizyonda “ses var görüntü yok” sorunu ve çözümü

Televizyonda “ses var görüntü yok” sorunu ve çözümü” üzerine 5 düşünce

 • 25 Aralık 2019, 21:46
  Kalıcı bağlantı

  Televizyonum markası arçelik ses var görüntü yok alt ve üst kısmında az bi görüntü gorunebiliyor ama çok az bu konuda yardımcı olabirmisiniz

  Cevapla
 • 12 Temmuz 2020, 12:16
  Kalıcı bağlantı

  Televizyon da sadece ses var biraz bekliyosub görüntü geliyo bu ne olabilir

  Cevapla
 • 3 Eylül 2020, 20:40
  Kalıcı bağlantı

  Seg marka tv Led barların 2 adet ledi yanmıyordu. Gittim yenisini aldım taktım aynı sorun devam ediyor ne olabilir ustalar

  Cevapla
 • 8 Kasım 2020, 11:28
  Kalıcı bağlantı

  TELEVİZYONUMUN MARKASI AWOX’TUR. AÇTIĞIMDA SES VAR. GÖRÜNTÜ YOK. NEDENDİR EFENDİM. BİR YORUM ALABİLİRMİYİM?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir