Araçlarınıza kaliteli ses ve araç içi kamera sistemi döşemenin tek adres Çağdaş Elektronik. Uzman kadromuz ile araçlarınızın ses ve görüntü işleri itina ile yapılmaktadır.

araç ses sistemi
araç ses sistemi

Ses Nedir?

Ses, maddesel ortamın titreşimi ile oluşan ve madde ortamında dalgalar halinde yayılan bir olgudur.

Maddeden oluşan bir ortamda yayılan mekanik bir titreşim dalgasıdır. Hatta ses işitme duyusunu uyarandır.

Hoparlör nedir?

Elektrik dalgalarını ses dalgalarına çeviren ve gerektiğinde sesi yükselten aygıttır. Konik hoparlörler (Direkt radyatörler) Ses dalgalarını doğrudan doğruya yayımlarlar. Hunik hoparlörler (Endirek radyatörler) ses dalgalarını huni biçiminde bir borudan geçirerek yayımlarlar.

Araç içi Kamera

Araç içi kameralar ile aracınıza, size ve ürünlerinize yapılacak sabotaj, saldırı ve kaza gibi tüm etkenleri kayıt altına alarak yaşanan olayları kayıt altına almış olursunuz. İç ve dış araç kamerası ile hem araç içini hem de araç dışını kolaylıkla kayıt altında tutabilirsiniz. Araç içi kameralar bu özelliği ile ayrıca “önleyici” bir görev de üstlenmektedirler.

Toplu taşıma araçlarında yaşanan hırsızlık, gasp, taciz gibi yaşanabilecek olumsuz olaylarda müşterileri güvenceye alırken, saldırganlara karşı da önleyici bir rol üstlenmektedir. Toplu taşıma araçları, otobüsler, minibüsler, okul servisleri; ticari taksilerde yaşanan olumsuzluklar araç içi kameralar sayesinde problem olmaktan çıkmaktadır. Araç içi kameralarının faydaları sadece kaza anını göstermesiyle sınırlı değil. Aracımızla hareket halindeyken beynimizde enstantane halinde geçen; ama yakınlarımıza göstermekle anlam bulan anlar, aniden meydana gelen doğa olayları ya da açıklanması sadece maddi delile dayanabilecek olaylarda, araç içi kameralar delil niteliği taşımaktadır.

Şehir içi toplu taşıma araç içi kamera sistemi