UEFA, Şampiyonlar ligi maçları TRT 1 ekranın yayınlandığı sıra bazı uydu alıcıları şifreye girmektedir. Bu sorunu çözmek için sizlere TRT 1 Biss key şifresini girmeniz gerekmektedir.

Maç sırasında TRT 1 kanalı şifreye giren uydu alıcıları TRT 1 Biss Key bilgilerini uydu alıcılarına girerek şifresiz bir şekilde maçları izleyebilecek. Biss Key girmeden önce bilinmesi gerekenlerin başında, uydu alıcısının Biss Key kırabilme özelliğine sahip olup olmadığı geliyor. Şifreyi kırabilmek için uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS‘, ‘Key Girişi‘, ‘CAS System‘, ‘CAS Keys‘ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

TRT için; Biss ID: 0x1FFF ya da 0x1FFE (eğer 6 haneli ise Biss ID 0x001FFF ya da 0x001FFE olarak girilmelidir)
Biss TP: 11919/24444 (V) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)
Key Değeri: 10000000000000 (eğer 12 hane varsa key değeri 100000000000 olmalıdır.)
Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hala ‘kanal şifreli‘ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen bizlerle iletişime geçin.

Maç Zamanı TRT 1 uydudan şifresiz nasıl izlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir