Kanal D HD’nin en güncel frekans bilgilerini sizlerle paylaşacağız. Kanal D HD uydu frekansı aşağıdaki gibidir. Türkiye’de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından biridir. Demirören Holding bünyesindedir.  Haber yayının dışında genelde dizi ve filmlere ağırlık veren bir yayın politikası izlemektedir.

Kanal D

Kanal D HD Frekans Bilgileri

Uydu :  Türksat 4A

Frekans : 12245

Polarizasyon : H – Yatay

Sembol oranı : 27500

FEC oranı : 5/6

 

Kanal D HD Uydu alıcısına (receiver) nasıl ekleyebilirim?

Kanal D HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında “Türksat 4A” seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt bölümde bulunan frekans kısmına 11977 sayısını girin. Polarizasyon kısmını H – Yatay seçin. Sembol kısmına ise 27500 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Kanal D HD yayınının FEC’i 5/6’tür.

Bütün frekans bilgileri doğru girildikten sonra arama tuşuna basarak Kanal D HD kanalını uydu cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Kanal D HD Frekansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir