Türkiye’nin tüm güzelliklerini ekranlara taşıyan Doğal TV’nin en güncel frekans bilgilerini sizlerle paylaşacağız.  Doğal TV uydu frekansı aşağıdaki gibidir. Uydu alıcısına nasıl yükleyebileceğiniz hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Doğal TV logo
Doğal TV görseli

Doğal TV Frekans Bilgileri

Uydu:  Türksat 4A
Frekans : 12685
Polarizasyon : V – Dikey
Sembol oranı: 30000
FEC oranı: 2/3

Doğal TV Uydu alıcısına (receiver) nasıl ekleyebilirim?

Doğal TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında “Türksat 4A” seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt bölümde bulunan frekans kısmına 12685 sayısını girin. Polarizasyon kısmını V – Dikey seçin. Sembol kısmına ise 30000 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Doğal TV yayınının FEC’i 2/3’tür.

Bütün frekans bilgileri doğru girildikten sonra arama tuşuna basarak Doğal TV kanalını uydu cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Doğal TV Güncel Frekans Bilgileri

Doğal TV Güncel Frekans Bilgileri” üzerine 2 düşünce

 • 13 Eylül 2018, 21:43
  Kalıcı bağlantı

  İstenenleri yaptım. Yeni uydu alıcısı aldım. Tv yi Gürpınar daki uzman Elo. Elemana götürdüm. Orada 12685…v…30000 uyumu İle ulusal kanal yayını vardı. Eve dönünce sinyal yok. Şu anda ‘kanal yok,’ uyarısı veriyor. Sadece bu frekans sinyali yok. Diğer tüm kanalları izliyorum. Sorun nedir sizce. Alıcı tkgs ye uyumlu.. Saygılar. İyi çalışmalar.. Ersin Gürel. GÜRPINAR.. Beylikdüzü \ist…

  Cevapla
  • 8 Kasım 2018, 08:05
   Kalıcı bağlantı

   Hocam çanak anteniniz de ayarsızlık olabilir ve ayrıca kullandığınız lnb de bu frekansı iletmiyor da olabilir. bir uydu servisi tarafından kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca sizde TRT1 HD kanalı çekiyor mu? bu kanal çekmiyorsa zaten çanak anteniniz de oynamanın olduğunu göstermektedir.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.