Azeri kanalı CBC Sport, yeni sezonda haftada 2 Spor Toto Süper Lig maçını şifresiz olarak yayınlayacak. Azerbaycan spor kanalı olarak yayın yapan CBC sport, haftada 2 Spor Toto Süper Lig maçını şifresiz olarak izleme imkanı sunuyor. AzerSpace 1 uydusu üzerinden yayın yapan CBC Sport TV kanalı başta Azerbaycan olmak üzere İspanya, İngiltere ve İtalya gibi birçok dünya maç yayınlarını en iyi kalitede sporseverlere sunmaktadır.

CBC Sport TV Frekansı

CBC Sport TV
                                                                    CBC Sport TV

CBC Sport Tv kanalını uydu alıcına nasıl yüklerim?

NOT: Çanak anten AzerSpace 1 uydusu yönünde olmalıdır.

AzerSpace 1/Africasat 1a uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle  (TP ekle, manuel kanal arama) menüsünü açın. Uydu adı kısmında “AzerSpace 1/Africasat 1a” seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 11134 sayısını girin. Polarizasyon kısmında H – Yatay seçin. Sembol kısmına 27500 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz CBC Sport Tv yayınının FEC’i 5/6. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp CBC Sport TV kanalını uydu alıcısına ekleyip izleyebilirsiniz.

AzerSpace 1 – CBC Sport TV Frekansı

AzerSpace 1 – CBC Sport TV Frekansı” üzerine 2 düşünce

 • 19 Kasım 2017, 18:56
  Kalıcı bağlantı

  Değerli Arkadaşlar,
  Teknoloji özürlüyüm. Şunu TÜRKSAT uydu kurulumundaki gibi anlatsanız çok iyi olacak. Şöyle ki; TÜRKSAT’ ta 2 frekans veriliyor. Bu frekansı manuel girip çanağı çevirerek sinyali yakalıyorum. Çanağı sabitliyor ve otomatik aramayı yaptırıyorum. Ancak ne yaptım, ne ettimse Azeri uydusunda bazı kanalları alamıyorum. Çocuklara lazım olan ” CBC sport” gibi. Bu kanalın frekans bilgilerini manuel girdiğimde çanağı da ona göre ayarladığım halde yüksek sinyal alabiliyor, taratıyor fakat sonuca ulaşamıyorum. Benim recevier biraz uğraştırıcı. ( WİZTECH WZ FULL HD 8000 ve güya BİSS’ li ) Benden ayarlara girdiğimde LNB frekans bilgilerini istiyor. 5150-5750, 5750-5150, 9750, 10000. 10050, Universal (9750-10600)…gibi. İŞTE İŞ BUNDAN SONRA PATLIYOR. SİZLERİN VERMİŞ OLDUĞU FREKANS BİLGİLERİNİ TRANSPONDER BAŞLIĞI ALTINDA KENDİNDE KAYIT VARSA BULUP VE BURADAN İŞLEMİNİZİ YAPIYORSUNUZ. YOKSA MENÜDEN-KURULUMA-ORADAN DA TP LİSTESİNE GELİYOR VE OKEYLEDİKTEN SONRA EKLE’ YE GELİP MANUEL OLARAK SİZLERİN VERMİŞ OLDUĞU DEĞERLERİ GİRİP TARAMAYI YAPTIRIYORSUNUZ. ANCAK YUKARIDA VERDİĞİM LNB FREKANSLARINDAN BİRİNİ YAZMAZSANIZ, DOĞAL OLARAK BU İŞ OLMUYOR. VALLAHİ YAZMADIĞIM FREKANS BİLGİSİ KALMADI. BAZILARINDAN ÇOK GÜÇLÜ SİNYAL ALMAMA RAĞMEN TARAMAYI YAPTIRDIĞIMDA YA DAHA ÖNCE BULDUKLARININ AYNINI YA DA BİR KAÇ DEĞİŞİK KANAL EKLEYİP ARAMAYI SONLANDIRIYOR. BU KADAR DETAYLI ANLATTIM IZDIRABIMI. ÖZETLE DİLEDİĞİM KANALI BU-LA-MI-YO-RUM. SABRINIZA TEŞEKKÜR EDİYOR, DESTEK BEKLİYORUM.

  Cevapla
 • 27 Kasım 2018, 15:15
  Kalıcı bağlantı

  Iyi günler birşey soracktm şimdi bn bütün ayarlamalari yaptım ama azeri kanali olan cbc sport bir türlü gelmiyor ne yapmalıyım yardım edebilir misiniz? Bütün kanallar geliyor cbc sport gelmiyor.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir