Akit TV’nin en güncel frekans bilgilerini sizlerle paylaşacağız. Akit TV HD uydu frekansı aşağıdaki gibidir. Akit TV, 29 Nisan 2015’te açılmış bir televizyon kanalıdır. Türksat 4A, D-Smart ve Kablo TV platformları üzerinden yayın yapmaktadır.  HD Akit TV‘yi Uydu alıcısına nasıl yükleyebileceğiniz hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Akit tv
Akit tv

AKİT TV Frekans Bilgileri

Uydu:  Türksat 4A
Frekans : 12685
Polarizasyon : V – Dikey
Sembol oranı: 30000
FEC oranı: 2/3

AKİT TV Uydu alıcısına (receiver) nasıl ekleyebilirim?

Akit TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında “Türksat 4A” seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt bölümde bulunan frekans kısmına 12729 sayısını girin. Polarizasyon kısmını V – Dikey seçin. Sembol kısmına ise 30000 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Akit TV yayınının FEC’i 5/6’tür.

Bütün frekans bilgileri doğru girildikten sonra arama tuşuna basarak Akit TV kanalını uydu cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Akit TV HD Güncel Frekans Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.