AHD kamera, kayıt sistemlerinde kullanılan özel bir teknolojidir. AHD kameralar CCTV kablo ile yüksek kalitede kayıt alabilen bir yazılıma sahiptir. AHD kamera çekim kalitesi HD ve Full HD olacak (yüksek çözünürlük özelliği) şekilde tasarlanmıştır.

AHD Kamera teknolojisi, herhangi bir gecikme ve kayıp olmadan 500 m mesafeden normal koaksiyel kablo üzerinden 720p/960p/1080p kalitesinde HD/FullHD video, ses ve kontrol sinyali aktarım teknolojisidir. 2014 yılı son çeyreğinde tasarlanmış ve HD720p (1280H) çözünürlük desteği başlamıştır. 2015’in ilk yarısında HD1080p çözünürlük desteğinin eklenmesi ile FullHD görüntü teknolojisi başlamıştır.

AHD Kamera nasıl kurulur?

AHD kamera sistemleri, analog kamera sistemleri ile aynı kurulum yapısına sahiptir. İşletmeniz ya da evinizde daha önce kullandığınız analog kamera mevcut ise söz konusu eski kameranızın kablo bağlantıları aracılığı ile AHD kameranızın bağlantılarını sağlayıp kamera kayıt özelliğini anında devreye sokabilirsiniz. İşletmeniz ya da adresinizde ilk kez kamera kurulumu yapacaksanız AHD kamerayı temin ettiğiniz bayinin yetkilisinden kurulum talebinde bulunabilirsiniz, AHD kameranızı bir eticaret sitesi üzerinden temin ettiyseniz, bayilerin telefon yolu ile üzaktan desteğinden yararlanarak kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

AHD kamerayı neden tercih etmeliyim?

AHD kamera ile analog kamera ya da farklı kameralarla temin ettiğiniz görüntüden daha uzun mesafe için görüntü kaydı alabilir, yüksek çözünürlükteki kaydınızı İnternet erişimi ile farklı lokasyonlardan takip ve kontrol edebilirsiniz. Analog kamera ile 100 metreye kadar AHD kamera ile ise 500 metreye kadar kayıt alabilirsiniz. AHD kamera sistemi kurduğunuz alanda wifi erişimi mevcut ve bağlantı aktif durumda ise talep etmeniz halinde kurulum alanından uzakta olsa dahi bilgisayar ya da cep telefonunuz aracılığı ile kayıtları izleyebilirsiniz.

AHD kamera ile geniş açı ve 500 metre mesafe ile HD ya da Full HD kayıt alabilir, kaydı dilerseniz televizyona ya da bilgisayara aktarabilirsiniz. Analog, IP ve AHD kameralar üretim mantalitesi bakımında aynı olmasına karşın teknik gelişimleri ve verimlilikleri bakımından farklılık göstermektedir. Kamera teknolojilerini kıyaslamanız adına hemen hemen herkes tarafından kullanılan cep telefonu örneğini baz alabiliriz. Akıllı telefonlar üzerinden değerlendirirsek; tüm akıllı telefonlar aynı minvalde işlem gerçekleştiriyor; (İnternet erişimi, özel uygulamaların yüklenmesi ve kullanımı, sosyal medya erişimi, kamera kaydı alımı, görüntülü konuşma özelliği ve SMS, arama alt yapısı gibi ortak özellikler barındırıyor.) ancak yeni üretilen akılı telefon teknolojilerinde extra farklı özellikler yer alıyor, çözünürlük, daha geniş hafıza, son teknolojiye uyumluluk gibi. AHD kamera teknolojisi de tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi yüksek çözünürlük, daha geniş alan kaydının yapılması, İnternet erişimi üzerinden uzaktan takip işlemleri yapabileceğiniz özellikleri içeriyor.

AHD Kamera – AHD Kamera Nedir? – AHD DVR Kayıt Cihazı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.